İnşaat Kurutma Hizmeti Nedir Ne İşe Yarar?

15 Aralık 2022

İnşaat Kurutma Nedir?

İnşaat kurutma en çok müteahhitlerin talep ettiği hizmetlerdendir. Bir çok inşaat malzemesinin uygulama sırasında verimliliği ve inşaat sonrası yaşam konforu için betondan suyun çekilmesi şart denilebilir. Bu yazımızda sıra sıra bir çok faydasından bahsedeceğiz. Unutulmamalı ki inşaat kurutma zorunlu bir işlemdir ve yapılmazsa müteahhit firmaların çok başını ağrıtacak sorunlara sebep olmaktadır.

Şap Kurutma

İnşaatın her katında ve düz zemin ihtiyacı olan tüm bölgelerde nispeten betondan daha fazla su ihtiva eden şap zeminlerden rutubet yani nem mutlaka çekilmelidir. Sanayi tipi nem alma cihazları genellikle 300KW ile 900KW arasında üretilmektedir. Çok güçlü olan bu makineler şap zeminden nem alma işlemini sağlayarak inşaatı hızlandırır.

Zemin Kurutma

Her kata ait zemin kurutma işleminde, izolasyon malzemesi kullanımından önce zorunlu denilebilecek bir işlemdir. Yine sanayi tip nem alma cihazları ile parke öncesi yada epoksi öncesi, izolasyon öncesi kurutma sağlanır. Böylece içeride hapsolup yıllar sonra yavaş yavaş kusulacak olan nem tek seferde çekilerek yaşam konforu arttırırılır.

Sanayi Tip Nem Alma Makinesi Üreticileri

Sektörde bir çok nem alma makinesi üreticisi bulunmaktadır. Bunların listesini sizinle paylaşalım:

  1. Kurutek
  2. Nemkom
  3. Nemtürk
  4. Nemtek
  5. Trotek
Haber Yorumları